• http://www.galdahokejs.lv
 • RD IKSD
 • Nano.lv
 • IZM
 • LPK
 • Chupachups
 • Stiga
 • Meduskoks
 • mentos
 • LSFP
 • TabulaRasa
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Fruittella
 • Bahlsen
 • Mollers
 • Meller

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Inčukalna CHALLENGE 2023

Inčukalna Galda hokeja kluba dalībnieki ar tradicionālo Ziemassvētku turnīru “Inčukalna CHALLNEGE’’ noslēdz gadu!  

Inčukalnā, 17. reizi pēc kārtas, norisinājās viens no trim sezonas kluba rīkotajiem turnīriem – Inčukalna Challenge, kura tradīcijas aizsākās 2006.gadā. Ziemassvētku turnīrs kļuva par trešo pēc kārtas IGHK radīto un organizēto turnīru (aiz Inčukalna čempionāta – pirmo reizi aizvadīts 2001.gadā un Inčukalna Galda hokeja līgas – pirmo reizi aizvadīts 2004.gadā).

Sacensības bija zīmīgas ne tikai ar to, ka tajās pirmo savu turnīru aizvadīja jaunie skolas un kluba pulciņa dalībnieki, bet arī tika atkārtots dalībnieku rekordskaits – 38 (arī 2010.gadā piedalījās tik pat galda hokeja spēlētāju). Vēl viens zīmīgs notikums bija kādreizējā Latvijas galda hokeja pirmā numura Didža Ozoliņa līdzdalība atklāšanā un improvizētā spēle ar pašreizējo Pasaules pirmo numuru Raineru Kalniņu!  Par turnīra uzvarētāju ceturto reizi pēc kārtas kļuva Rainers Kalniņš, 2. un 3.vietas attiecīgi izcīnīja Toms Baumanis un Kārlis Balodis. Bez jau pieminētā OPEN klases trio, godalgas tika sadalītas vēl 5 nominācijās – junioriem, junioriem U-13 grupā, sievietēm, debitantiem un pirmo reizi arī juniorēm!

Kopš pirmā turnīra, tā viens no galvenajiem mērķiem ir bijis dažādot sacensību izspēles principus, padarot to par aizraujošāko no trīs kluba turnīriem. Arī šoreiz organizatori parūpējās par atšķirīgu izspēles principu, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Sacensības tika aizvadītas 2 kārtās. 1.kārtā dalībnieki tika sadalīti A un B grupās. A grupā uz starta līnijas stājās 28 ‘’profiņi’’, bet B grupā 10 debitanti. Profiņi aizvadīja vienu apļa turnīru, bet debitanti divus apļa tunīrus. 2.kārtā dalībnieki tika sadalīti 5 līgās – 1.līgā iekļuva 1.-8.vietu ieguvēji, 2.līgā 9.-16. un 3.līgā 17.-24.vietu ieguvēji. Izspēles principi paredzēja, ka visu 3 līgu spēlētāji ņēma līdzi savstarpējo spēļu rezultātus un izspēlēja vēl vienu spēli ar katru no savas grupas dalībniekiem. Lai nopelnītu 2 punktus savstarpējās 2 spēlēs vajadzēja izcīnīt vismaz vienu uzvaru un vienu reizi cīnīties neizšķirti. Spēlējot savā starpā divas reizes neizšķirti, vai katram uzvarot pa reizei, katrs no dalībniekiem nopelnīja pa vienam punktam.

4.līgu veidoja pēdējo 4 profiņu vietu ieguvēji un 4 labākie debitanti un sadalīja vietas no 25.-32., bet atlikušie debitanti kopvērtējumā cīnījās par 33.-38.vietu.

Grupu turnīrs. Sacensības pulcēja ne tikai lielu, kluba mērogiem, dalībnieku skaitu, bet arī pietiekami spēcīgu sastāvu un, līdz ar to, uz 1.līgu bija daudz kandidātu. Jāatzīst, ka ar sniegumu pārsteidza veicmeistari, un vairāk tika gaidīts no kluba jaunā viļņa spēlētājiem. Nedaudz negaidīti apļa turnīru kā pirmais ar 47 punktiem noslēdza Jānis Kalnevics. Ar tik pat punktiem 2.vietā ierindojās Rainers Kalniņš, bet 3.vieta vēl vienam vecmeistaram Kārlim Balodim ar 46 punktiem. Ceturtais ar 44 punktiem vecākais sacensību dalībnieks – Sandis Kalniņš un tikai 5.vietā ar 42 punktiem labākais no junioriem Toms Baumanis. Puslīdz droši pāris kārtas pirms apļa turnīra noslēguma varēja justies Mikus Saulītis un Patriks Strods (38 un 37 punkti). Pēdējo 8.vietu sīvā cīņa izrāva Intars Garančs izcīnot 34 punktus. Ar tik pat punktiem pirmais aiz borta (9.vieta) palika Roberts Līvmanis, jo vietu secību noteica zaudējums savstarpējā spēlē. Par blīvo situāciju turnīra tabulā liecināja punktu izteiksme - noslēgumā 8.-14.vietu šķīra tikai 4 punkti, bet 8.-18.vietu tikai 8 punkti. Bez Roberta Līvmaņa, 1.līga secen gāja arī Haraldam Galam, Railendam Kuhaļskim, Kristenam Markum, Robertam Kernam (atradās 6.vietā pēc pusceļa) un Ilzei Zucei-Tenčai. Pat labākais U-13 pārstāvis Rainers Martužānas ieņēma augstāku vietu par Rūdolfu Loginu un bija tikai 6 punktu attālumā no 1.līgas!

Līgas.

5.līgā
, sacenšoties tikai debitantiem, par uzvarētāju kļuva jaunākais tās dalībnieks Oskars Litiņš.

4.līgā labākā bija Anete Keita Ziļicka, savukārt, debitanti varēja pārliecināties, ka viņiem vēl tāls ceļs ejams – nevienam no 4 debitantiem neizdevās apsteigt nosacītos profiņus. 

3.līgā cīņā par 17.vietu uzvaru izcīnīja Margarita Ābele. Gandrīz neiespējamo paveica Ilze Ķirse, kura no 24.vietas aizcīnījās līdz 18.vietai un cīņā par 17.vietu, un 1.vietu juniorēm, tikai par 1 punktu atpalika no Margaritas Ābeles. Ilzei izdevās apsteigt daudz pieredzējušākos Krišjāni Kurzemnieku, Rodrigo Igu un Dārtu Avotiņu!

2.līgā sīvā cīņā par 9.vietu noslēgumā un 2.vietu junioriem cīnījās trīs juniori. Par veiksmīgāko ar 11 punktiem izrādījās Railends Kuhaļskis, bet 10.vieta noslēgumā un 3.vieta junioriem Robertam Līvmanim (10 punkti). Ar 9 punktiem finišēja vēl viens juniors Kristens Markus.

1.līgā, lai arī pēc apļa turnīra 1.vietu izcīnīja Jānis Kalnevics, tomēr vislabākajā pozīcijā atradās Sandis Kalniņš, kurš pirms otrā apļa turnīra līdzi paņēma 11 izcīnītos punktus, no kuriem jau bija 5 garantētie punkti par izcīnītām 5 uzvarām. Tomēr viss sagriezās kājām gaisā – Jānis Kalnevics bija izšāvis visu pulveri lielajā apļa turnīrā, un, zaudējot visas septiņas spēles, palika pēdējā 8.vietā. Tikai vienu uzvaru un vienu neizšķirtu spēja izcīnīt Sandis Kalniņš un ar to nepietika, lai varētu aizķerties vadošajā trijniekā. Lieliski otro apli nospēlēja Rainers Kalniņš, Toms Baumanis un Kārlis Balodis, izcīnot attiecīgi 7, 6 un 5 uzvaras, kas garantēja iekļūšanu trijniekā. Bet par Ziemassvētku jeb Inčukalna Challenge turnīra uzvarētāju ceturto gadu pēc kārtas kļuva Rainers Kalniņš.

Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca Ilze Zuce-Tenča, aiz sevis atstājot Margaritu Ābeli un pārsteidzošo Ilzi Ķirsi (priekšā izlases dalībniecēm Elīnai Galai un Dārtai Avotiņai)!
Pirmo reizi kādā no Inčukalna GHK rīkotajiem turnīriem tika izcīnītas godalgas juniorēm un pirmo reizi uzvarētājas godu izpelnījās Margarita Ābele, 2.vietu izcīnīja Ilze Ķirse, bet 3.vietā Anete Keita Ziļicka.

Junioru konkurencē kā vienīgajam, iekļūstot 1.līgas astotniekā, uzvarēja Toms Baumanis. Otrajā un trešajā vietās jau pieminētie Railends Kuhaļskis un Roberts Līvmanis.

U-13 junioru konkurerncē uzvaras kausu virs galvas cēla Rainers Martužāns (jāpiemin, ka pērn par OPEN klases sudraba laureātu pārsteidzoši kļuva cits U-13 grupas juniors, Pasaules čempions šajā vecuma grupā, Rainers Neija, kurš šogad nevarēja piedalīties turnīrā!), 2.vietu izcīnīja Mika Saulīša dēls Renārs, bet 3.vietā ierindojās Railenda Kuhaļska māsa Dārta Vesele.

Debitantu grupā, kuri sacensībās piedalās pirmo reizi, par uzvarētāju kļuva Ernests Kalniņš aiz sevis atstājot Raimondu Stālmani (2vieta) un Asnati Koceri (3.vieta).

Pēc turnīra, nu jau par tradīciju kļuvusi dalībnieku apdāvināšana ar Ziemassvētku dāvanām, kā arī sēšanas pie galda un gardumu baudīšana.

A grupa

B grupa

1., 2., 3. līgas

4., 5 līga

Vietu sadalījums


FOTOTURNĪRU KALENDĀRS

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KALENDĀRS TABULĀ
RK logo