• http://www.galdahokejs.lv
 • Meller
 • Fruittella
 • Meduskoks
 • Chupachups
 • www.perfettivanmelle.com/
 • IZM
 • RD IKSD
 • LSFP
 • Nano.lv
 • Bahlsen
 • mentos
 • TabulaRasa
 • Mollers
 • Stiga
 • LPK

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Jaunās sezonas aktualitātes


Kā jau ierasts, katru gadu ar pirmajām sacensībām septembrī startēs jaunā galda hokeja sezona.

Klubu un to spēlētāju sakarā nav manīta īpaši liela rosība – katra sezona tiek uzsākta ar lēnu iešūpošanos. Tomēr saistībā ar vīrusa ienākšanu mūsu ikdienā aktualizējās jautājums par starpsezonu. Vispirms jau jāmin, ka vīrusa ierobežojuma dēļ galda hokeja aktivitātes nevis apstājās, bet par laimi pat ieilga, proti, tika aizvadīti neklātienes turnīri. Ar to viss nebeidzās - 3 mēnešu garumā iztiekot bez klātienes galda hokeja aktivitātēm daļēju ierobežojumu atcelšanas dēļ aktualizējās jautājums par standarta sacensībām. Tā rezultātā vasarā Inčukalnā tika aizvadīti 2 klātienes turnīri, kuros piedalījās 77 dalībnieki. Jāatzīst, ka vasaras turnīri atsauca agrākos laikus, kad Inčukalnā tie notika pat pa posmiem.

Covid-19.
Lai arī situācija ar vīrusu vasaras periodā kopumā uzlabojās, tomēr tas nenozīmē ka viss iet uz labo pusi, vēl jo vairāk, solās nākt otrais vilnis, kurš jau noris vairums valstīs un tādēļ nav garantijas, ka viss noritēs gludi. Patreizējā situācija un vīrusa izplatības tendences, lai uzsāktu pašmāju sezonu ir pietiekami laba. Vēl būtu jāpiemin, ka kalendārs nesastāv tikai no vietējiem mačiem, bet arī no Pasaules tūres posmiem uz kuriem dodas arī mūsu galda hokejisti un šeit situācija nav iepriecinoša. Dzeltenajos rāmjos bez 5.minūtēm ir iekļuvuši mūsu kaimiņi igauņi un lietuvieši, kā arī šīs krāsas sarakstos figurē Zviedrija un Krievija uz kurieni bieži dodas uzspēlēt mūsu spēlētāji un arī Slovēnija, kura šobrīd ir ļoti aktuāla, jo tur oktobrī paredzēts ne tikai Pasaules tūres posms, bet arī Pasaules klubu čempionāts (Pasaules klubu čempionāts ir atcelts un Slovēnijā pašreiz ir paredzēts tikai "parastā līmeņa" Pasaules tūres posms). Līdz ar to situācija nav iepriecinoša – pēc atgriešanās mājās nāktos ieturēt 14 dienu karantīnas pauzi! Runājot lielos vilcienos – nav jābūt lielam gaišreģim, ka covid-19 turēs roku uz pulsa visas sezonas garumā. Vēl pieminēšanas vērts fakts – sezonas noslēgumā kaimiņos Igaunijā ir paredzēts Pasaules čempionāts. Vīrusa dēļ nācās izlaist iepriekšējo sezonas nogali, ieskaitot Eiropas čempionātu, kurš pēc mēroga ir gandrīz tik pat vērtīgs kā Pasaules čempionāts un izlaist vēl vienu lielu pasākumu būs jau divtik sāpīgi.

Sacensību grafiks un kalendārs.
Kā jau katru sezonu ir iestrādāta shēma pa kuru norisinās sacensību rotācija un arī šogad tā daudz neatpaliks no ierastās. Būs tikai nelielas izmaiņas. Pirmkārt, jau ierastajai sacensību mājvietu shēmai Inčukalns-Ventspils-Rīga-Inčukalns (pa vidu kaut kur ik pa brīdim iejaucoties Jēkabpilij) šosezon ierasto kārtību nedaudz izjauks Skrunda! Jā, jā, Jums neizlikās, Skrunda!!! Skrundas GHK sākuma buma laikos tur norisinājās 3 Latvijas kausa posmi – no kuriem pēdējais notika vairāk nekā 13 gadus atpakaļ – 24.03.2007.! Skrunda uzņems pēc kārtas 2.Latvijas kausa un Latvijas amatieru līgas posmus pēc Ventspils, bet sāksies sezona ar neizspēlēto Latvijas čempionātu nominācijām Inčukalnā. Pārceltais nomināciju čempionāts 2020./21.gadu sezonas nogrieznī nebūs vienīgais papildus turnīrs. Sākot ar šo sezonu uzLatvijas galda hokeja kartes ir atgriezies Rīgas čempionāts, kurš norisināsies 2 nedēļas pēc tradicionālā Rīgas kausa. Bet nu visu pēc kārtas:

Pārceltais nomināciju čempionāts neies gaidāmās sezonas ieskaites ietvaros, tas tikai aizpildīs robu – tiks noteikti Latvijas čempioni un pārējo vietu ieguvēji 2020.gadā veselās 6 nominācijās – junioriem, juniorēm, junioriem U-13 grupā, senioriem, senioriem O-50 grupā un sievietēm! Turklāt šajā čempionātā drīkstēs spēlēt (pēdējo reizi) 2002.gadā dzimušie un jaunākipērnās sezonas juniori, kuri jaunajā sezonā iesoļos pieaugušo kārtā – piemēram, Rainers Kalniņš un Rolands Riekstiņš un pēdējo reizi U-13 junioru statusā būs 2007.gadā dzimušie un jaunāki. Līdzīga situācija ir ar senioriem, bet pretējā virzienā – senioru čempionātā drīkstēs spēlēt 1980 gadā dzimušie un agrāk, bet O-50 senioru grupā tiks iekļauti 1970.gadā dzimušie un agrāk. Bet uzsākoties jaunajai sezonai ar Latvijas kausa izcīņas posmu Ventspilī šie te dzimšanas gadi tiks jau pabīdīti par gadu uz priekšu – attiecīgi 1981. un 1971.gads!

Gandrīz pēc 5 gadu pauzes pie mums atgriežas Rīgas čempionāts, kurš tāpat kā agrāk būs Latvijas reitinga turnīra statusā un tas kā ierasts būs vienas dienas turnīrs ar nedaudz atšķirīgu izspēles sistēmu no Latvijas kausa. Tā nu sanācis, ka LGHF aktīvas darbības rezultātā Rīgas dome ir piešķīrusi līdzekļus to aizvadīt jau šogad, bet saspringtais kalendārs neatstāj daudz brīvu vietu un tāpēc Rīgas čempionāts ir ieplānots 2 nedēļas pēc Rīgas kausa. Jāatzīmē, ka Rīgas čempionāts ir Latvijas Reitinga Turnīru pirmsvēstnesis un pateicoties tam izauga pirmā atzīstamā galda hokeja paaudze.

Līdz ar Rīgas čempionāta atgriešanos kalendārā Latvijas reitinga noteikšanai sezonas nogalē nepieciešamo turnīru skaits palielināsies uz 7! Tas nozīmē, ka no 6 LRT turnīriem ieskaitē ies 5 labākie, kā arī tiks vērtēti jebkuri 2 citi turnīri.

Vēl pirms Rīgas kausa tiks aizvadīts skolēnu galda hokeja pasākums ‘’Sarauj’’, bet pēc tā nākošā gada pirmajos 2 mēnešos tiks noteiktas labākās Latvijas komandas un aizvadīts kārtējais Latvijas kausa un Latvijas amatieru līgas posms. Diezgan saspringts grafiks būs atlikušajos 3 mēnešos, kad Inčukalns uzņems gandrīz visus iespējamos mačus – Latvijas čempionātu OPEN klasē, Latvijas čempionātu nominācijām, Latvijas kausa un Latvijas amatieru līgas finālposmu, kā arī 2020.gada pārceltā nomināciju čempionāta dēļ vēl uzņems Pasaules tūres posmu ‘’Latvia OPEN 2021’’! Un tas vēl ar visu to, ka liels desants latviešu noteikti piedalīsies tuvo kaimiņu, igauņu, rīkotajā Pasaules tūres posmā ‘’Tallinn CUP 2021’’., ar piebildi, ja igauņos būs atkāpies vīruss!

Amatieri.
Šī jau būs sestā sezona kopš ir uzsākusi darboties Latvijas Amatieru līga. Jau pagājušajā sezonā bija plānoti 6.posmi, bet šogad pateicoties Rīgas čempionātam posmu skaits palielinājies līdz 7, no kuriem 5 labākie tiks ņemti vērā noslēguma kopvērtējumā. Atgādinu, ka vēl četri posmi noritēs vienlaicīgi ar Latvijas kausu, bet vēl divi no posmiem tāpat kā 2019./20.gadu sezonā pārklāsies ar komandu čempionātu un otrs notiks Latvijas OPEN čempionāta ietvaros.

Amatieru pārejas.
Šī jau būs sestāsezona kopš savu darbību uzsākusi Amatieru līga, kura kaldina jaunos galda hokeja censoņus. Atgādinām, ka līga tika radīta ar domu, lai iesācējiem nebūtu savas gaitas jāuzsāk spēlējot ar profiņiem, kur būtu ļoti lielas spēku samēru svārstības. Tomēr gluži bez tā arī neiztikt – katra posma Amatieru līgas grupu turnīra labākajiem spēlētājiem tiek dota iespēja samērot spēkus ar tās pašas dienas profiņu turnīra vājākās līgas spēlētājiem. Sākoties jaunai sezonai tiek arī izskatīti pērnās sezonas veikumi un sasniedzot zināmu robežu spēlētājs zaudējot amatiera statusu nākamajā sezonā tiek paaugstināts uz profesionāļiem (uz doto brīdi amatieru statuss paredz, ka par tādu drīkst saukties spēlētājs, kurš kādā no turnīriem pēc Pasaules reitinga mērauklas spēj iegūt 200 punktus uz mazāk, bet līdz ko spēlētājs iegūst 201 un vairāk punktus, tā viņš nākamajā sezonā automātiski zaudē amatiera statusu).

Līdzīgi kā pagājušajā sezonā, tāpat arī 2020./21.gadu sezonā profiņu statusā to uzsāks 13 spēlētāji: Kristens Markus (labākais turnīrs 448 punkti), Niks Lācis(377 punkti), Uldis Grigorjevs (338 punkti), Jānis Lubāns (307 punkti), Regnārs Vazoliņš (284 punkti), Madars Balodis (271 punkti), Artūrs Rinmanis (239 punkti), Jānis Dāvis Liepiņš (227punkti), Deniss Adamovičs (221 punkti),Edgars Putniņš (218 punkti), Rodrigo Iga (216 punkti), Matejs Zirnītis (212 punkti) un Kristers Krists Rudzroga (203 punkti).

Sarauj.
Ar visu Covid-19 uz pleciem arī šogad Latvijas GHF plāno aizvadīt Latvijas skolēnu galdahokeja pasākumu/turnīru ‘’Sarauj’’. Atgādinu, ka tas ir apmeklētākais galda hokeja pasākums Latvijā. Tieši tāpat kā katram turnīram ir sava nozīme, tā arī Sarauj pasākumam ir svarīga loma – šajā gadījumā jauno galda hokeja censoņu piesaistīšanā. Pērn tas sasniedza savu augstāko punktu, kad tika izīrēta visa Skonto halle un tajā tika uzaicinātas un piedalījās ļoti daudzas sporta veida federācijas, kā arī citas sabiedriski aktīvas organizācijas. Pasākumu ļoti augsti novērtēja un tāpēc LGHF nevar nolaist zemāk latiņu, bet šogad būs viens izņēmums. Tā kā vīruss ir ieviesis savas korekcijas, tad jau laicīgi ir izskatīts mazāks pasākuma aizvadīšanas modelis, kas paredz darbību Rīgas Rīnūžu vidusskolā.TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo