• http://www.galdahokejs.lv
 • 1a.lv
 • Chupachups
 • IZM
 • TabulaRasa
 • Meduskoks
 • Fruittella
 • Bahlsen
 • Nano.lv
 • Meller
 • RD IKSD
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Stiga
 • mentos
 • Mollers

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Jaunās sezonas aktualitātes


Lai arī starpsezonā netika aizvadīts kāds nopietnāka līmeņa turnīrs, LGHF ir sagatavojusi daudzas izmaiņas, kuras būs aktuālas gaidāmajā sezonā.

Nomināciju atšifrējums.
Līdz šim Latvijas kausa (turpmāk tekstā LK), Latvijas nomināciju čempionātā un Latvijas Amatieru Līgā (turpmāk tekstā LAL) tika atšķirīgi klasificētas 2 no esošajām nominācijām, kā arī bija neērti lietot garu klasifikācijas apzīmējumu, tāpēc, sākot ar šo sezonu personām virs 50 gadu vecuma un junioriem līdz 13 gadu vecumam tika piešķirti nosaukumi O-50 un U-13, ko turpmāk jāizmanto visos turnīros Latvijā, kuros ir attiecīgās kategorijas.

Amatieru Līga.
Šajā sezonā Latvijas Amatieru Līgā pirmo reizi tiks izspēlēti 6 posmi. Ieskaitē tiks ņemti vērā 4 labākie. Četri posmi notiks paralēli ar Latvijas kausa izcīņu un jau tradicionāli labākie amatieri varēs samērot spēkus ar Latvijas kausa izcīņas pēdējās līgas pārstāvjiem. Vēl 2 no 6 posmiem notiks vienā dienā ar Latvijas komandu un Latvijas OPEN čempionātiem. Spēkā paliek jau esošās 4 nominācijas, kuras posmos cīnīsies pēc kopējā izsētā reitinga, bet sarindoti posmos un kopvērtējumā tiks tikai savu kategoriju ietvaros. OPEN kategorijas Amatieru Līgā joprojām nebūs, toties, kā jau ierasts, tiks noteikts galīgais vietu izkārtojums katrā posmā, kas dos punktus pasaules reitingā (turpmāk tekstā PR).

Amatieri.
Kā jau pērn, arī pirms šīs sezonas starta tika ieviesta neliela korekcija amatieru līmeņa noteikšanā. Ar šo sezonu amatieru punktu griesti ir 200 punkti pēc PR. Jāatgādina, ka sezonas laikā vairāk iegūto punktu par 200 vienā turnīrā neatcels amatieru statusu līdz sezonas beigām.
Līdz ar to tika veiktas korekcijas dalībnieku sastāvā un no amatierim, sākot ar šo sezonu, vairs nevarēs būt: Ance Ramona Migliniece, Matīss Jakseboga, Kristiāns Auziņš, Jēkabs Zvans, Henrijs Lērme, Roberts Suharevs seniors, Laura Stūrmane, Aleksandra Farafonova, Dāvis Apfelbaums un Edgars Naglis.

Izmaiņas turnīru datumos.
Sakarā ar samērā blīvo starptautisko sacensību kalendāru un papildus aizliegumiem, tika grozīts jau ierastais Latvijas reitinga turnīru kalendārs. Izmaiņas nav krasas, bet ir. Tradicionāli, kopš pirmsākumiem, maija pirmajā vai otrajā sestdienā gadu no gada tika aizvadīts Latvijas čempionāts OPEN klasē. Sakarā ar Pasaules tūres posmu pārapdzīvotību maijā, Latvijas čempionāts tika pārcelts uz marta sākumu. Pēc jaunajiem ITHF noteikumiem nacionālais čempionāts nedrīkst norisināties tajā pašā nedēļas nogalē ar citu PT posmu, kā arī jābūt ne mazāk kā 1000 km attālumam līdz šādas mēroga sacensību vietai (LK gan drīkst norisināties vienā dienā ar Pasaules tūres posmu, bet nav ieteicams). Maijā Latvijas čempionāta vietā notiks Latvijas kausa un Latvijas Amatieru Līgas pēdējie posmi ar ko tad arī noslēgsies LRT sezona.

Sacensību kalendāra secība.
LRT norisināsies jau pēc iestrādāta principa, kad sezona sākas un beidzas Inčukalnā, bet pa vidu noris sacensības Rīgā ar vienu līkumu Ventspilī. Sezona startē jau 22.septembrī ar pirmajiem Latvijas kausa un Latvijas Amatieru Līgas posmiem, turpinās oktobrī ar Latvia OPEN Inčukalnā, bet novembrī LK un LAL 2.posms Ventspilī. Jau 4. gadu pēc kārtas nedēļu pirms Rīgas kausa tiks aizvadīts skolēnu turnīrs Sarauj, kurš solās būt ar lielāku vērienu. Pasākumam arī izvēlēta daudz ietilpīgāka vieta – Skonto halle! Uzmanība būtu jāpievērš janvārim, kad norisināsies uzreiz 3 turnīri vienā dienā – Latvijas komandu čempionāts, Latvijas junioru komandu čempionāts un Latvijas amatieru līga! Pirmkārt, sacensības norisināsies vēl skolēnu brīvlaikā ar ko daudziem kluba vadītājiem būtu jārēķinās un arī pašiem jaunajiem sportistiem būtu savlaicīgi jāsagatavojas un jāizvēlas turnīrs, kurā startēt (lai amatieriem-junioriem būtu izdevīgi spēlēt komandu čempionātā, Latvijas GHF šosezon nolēma aizvadīt 6 posmus, turklāt kopvērtējumā ņemot vērā tikai 4 turnīrus! Jauniešiem, kuri piedalīsies junioru komandu čempionātā un spēlēs atlikušajos 5 LAL posmos, būs iespēja sliktāko turnīru svītrot no kopvērtējuma tabulas). Februārī notiks kārtējais LK un LAL posms Rīgā, pēc kā galda hokejistu saime no marta līdz maijam pārvāksies atkal uz Inčukalnu, kur ar Latvijas OPEN un nomināciju čempionātiem, kā arī LK un LAL pēdējiem posmiem noslēgs sezonu.
Jāpiemin, ka aprīlī tīrajiem OPEN kategorijas spēlētājiem iztrūks LRT, jo tad tiks aizvadīts Latvijas čempionāts nominācijām, toties būs iespēja aizbraukt uz tuvējo Tallinu, kur notiks Tallinn Cup! Turnīrs pēc spēka būs pat spēcīgāks, turklāt Latvijas GHF spēlētājus atkal nodrošinās ar autobusu.

Izmaiņas Latvijas OPEN čempionāta izspēles kārtībā.
Latvijas OPEN čempionātu skars ne tikai laika maiņa (no maija uz martu), bet arī izspēles principi. Sākot ar šo sezonu LČ būs par 1 kārtu vairāk un sacensības sāksies pulksten 9.00. Pirms grupu turnīra tiks aizvadīts kvalifikācijas turnīrs. Atkarībā no pieteikušos dalībnieku skaita grupu turnīrā spēlēs vai nu 60 vai nu 72 dalībnieki – respektīvi, grupu turnīrā vietu pēc PR būs sev nodrošinājuši vai nu 48 vai nu 60 dalībnieki! Pārējie 12 tiks noskaidroti kvalifikācijas turnīrā. Tā arī būs vienīgā reize 6 posmos, kad amatieri vietu secību LAL noskaidros piedaloties Latvijas čempionātā un uzsākot sacensības ar kvalifikāciju.
Papildus visam, kvalifikāciju nepārvarējušie spēlētāji cīnīsies par Cerību kausu (vai nu par 61. vai nu par 73.vietu) aizvadot papildus apļa turnīrus un play-off!
Grupu turnīrā spēlētāji tiks sadalīti 4 grupās pa 15 vai 18 un līgās spēlēs vai nu pa 20 vai 24 atkarībā no pieteikušos skaita! Rezultāti no grupu turnīra nāks līdzi uz līgu turnīru. Sīkāk par play-off vēl notiks debates.

Sacensību sākuma laiki.
Pirmais LK un LAL posms sāksies pulksten 9.30, tāda doma uzsākt sacensības par pusstundu agrāk ir visos Inčukalna (abi LK un LAL posmi un nomināciju čempionāts) un Rīgas turnīros (LK un LAL posms, kā arī komandu čempionāts). Latvia OPEN un Ventspils posmā sākums pulksten 10.00, bet LČ OPEN klasē, kā jau minēju, sākums 9.00 ar kvalifikācijas turnīru.

Izmaiņas dalības maksās.
Latvijas GHF bija jāpieņem spēlētājiem ne visai populārs lēmums - sākot ar šo sezonu izmaiņas skars dalības maksās. Sakarā ar cenu politiku, lai LGHF varētu nosegt sacensību izdevumus (zāles īre,kancelejas preču izdevumi, kausi, medaļas, balvas, inventāra transportēšana u.t.t.), nākas celt arī dalības maksu dalībniekiem! Dalības maksa vidēji būs lielāka par 2-3 EUR standarta LRT! Tā kā LRT notiek tikai vienu reizi mēnesī, tad tam nevajadzētu sagādāt grūtības!
1) Latvijas kauss, Latvijas čempionāts komandām, nominācijām un OPEN: pieaugušie EUR 8, juniori EUR 7,
2) Latvijas Amatieru Līgā – pieaugušie EUR 5, juniori EUR 4,
3) Latvia OPEN (mazais PT posms) EUR 15, bet Latvijas GHF pieaugušajiem nosedz (kompensē) EUR 3 un junioriem EUR 5, līdz ar to summas attiecīgi būs EUR 12 pieaugušajiem un EUR 10 junioriem.
Salīdzinot līdzšinējās dalības maksas ar citu valstu izmaksām, LGHF konstatēja, ka mums ir samērā zemas izmaksas. Par piemēru var arī minēt vairāku Pasaules tūres mazo posmu izmaksas, kur jāmaksā EUR 20, bet tai pašā laikā Rīgas kausā līdz šim, kurš uz doto brīdi ir Pasaules tūres galda hokeja turnīrs Nr.1 – tikai EUR 10!


TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo