• http://www.galdahokejs.lv
 • Chupachups
 • Fruittella
 • mentos
 • Meduskoks
 • RD IKSD
 • TabulaRasa
 • www.perfettivanmelle.com/
 • LSFP
 • IZM
 • Nano.lv
 • Bahlsen
 • Meller
 • Stiga
 • Mollers
 • LPK

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

VJN atklātā kausa izcīņas 1.posms


Šajā sezonā jau septīto reizi četru posmu garumā tiks izcīnīts Jaunrades nama kauss.

Šis tradicionālais un aizraujošais galda hokeja sacensību seriāls sākās 2008./2009. gada sezonā, kurš norisinājās iepriekšējā Jaunrades nama telpās.

logo

Sākumā par kausu cīnījās tikai juniori un tas bija slēgtais turnīrs. Jaunrades nama galda hokeja komanda bija tikko izveidojusies un uzņēmusi pirmos jaunos galda hokeja censoņus. Šis sacensību seriāls notika visas sezonas garumā. Tajā bija deviņi posmi un reizi mēnesī notika viena posma sacensības. Par pirmo Jaunrades nama kausa uzvarētāju kļuva Maksims Kuzņecovs. Tā tas turpinājās līdz 2010.gadam, kad Jaunrades namam piešķīra lielu, tikko atjaunotu ēku. Šīs telpas Ulmaņlaikos kalpoja kā Latviešu biedrības nams, bet padomju gados, kā oficieru nams. Jaunajās telpās VJN kausa seriālam radās arī jauns sacensību nolikums. Jaunrades nama komandas dalībnieki aktīvi sāka piedalīties Latvijas un starptautiskajos galda hokeja turnīros, tādēļ sezonas sāka izvērsties noslogotākas un tika pieņemts lēmums sacensību seriāla posmu skaitu samazināt līdz četriem. Piekrišana šim turnīram bija liela no dažādām vecuma grupām un pilsētām, tādēļ sacensības notika visās četrās nominācijās un sacensību kopvērtējuma ieskaitē ietilpa visi dalībnieki.

Septītās kausa izcīņas pirmais posms pulcēja 17 dalībniekus. Ar savu dalību šo sacensību posmu pagodināja Latvijas galda hokeja ''pionieris'' Egīls Belševics, kura spēlētāja stāžs galda hokejā ir visai iespaidīgs. Sacensības iesākās ar grupu turnīru, kurā tika izspēlēts savstarpēji viens aplis, pēc kura astoņi labākie iekļuva izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā, bet pārējie sadalīja atlikušās vietas sacenšoties līgā.
Grupu turnīru uzvarēja Rūdolfs Kamzols. Grupu cīņas rezultāti bija tik blīvi, ka pēdējās ceļazīmes uz pleijofu ieguvējs Aleksandrs Žernovojs pabeidza pirmo kārtu tikai ar četrām zaudētām spēlēm.
Līgas turnīru uzvarēja Latvijas galda hokeja leģenda Egīls Belševics no Rīgas. Ceturtdaļfinālā cīņas notika līdz trijām uzvarām sērijā. Rūdolfs Kamzols - Aleksandrs Žernovojs 3:2 (3:4; (4p):3; 7:2; 2:(3p); 5:2); Elvijs Siliņš - Alvis Siliņš 2:3 (5:1; 2:4; 3:5; 4:3; 1:4); Elēna Rācenāja - Edžus Kaņeps 0:3 (0:6; 0:2; 0:2); Elvis Arhinovičs - Eliāns Ēdelis 1:3 (4:1; 2:3; 1:5; 0:1). Pusfināls norisinājās līdz trijām uzvarām sērijā. Abos mačos notika sīva spēkošanās, jo tika izspēlēts maksimālais spēļu skaits. Posma finālam sevi nodrošināja Rūdolfs Kamzols, kurš uzveica Edžu Kaņepu ar 3:2 (3:1; 5:1; 2:(3p); 1:3; 2:1) un Alvis Siliņš, kurš savukārt par lielu pārsteigumu pārspēja Eliānu Ēdeli ar 3:2 (3:1; 2:0; 4:5; 3:4; 3:0). Bronzas finālā tikās Edžus Kaņeps pret Eliānu Ēdeli. Dramatiskā cīņā veiksmīgāks šoreiz izrādījās Eliāns Ēdelis uzveicot savu komandas biedru Edžu Kaņepu ar 3:2 ((2p):1; 1:5; 0:3; 3:2; (2p):1)un noslēdzot pirmo posmu uz goda pjedestāla bronzas pakāpiena. Zelta fināls arī tika izspēlēts līdz trijām uzvarām, kurā Rūdolfs Kamzols apspēlēja Alvi Siliņu ar 3:1 (2:4; 9:4; 2:1; 7:5) un izcīnija uzvaru šajā posmā.
Junioru nominācijā Alvis Siliņš savam sudrabam Open nominācijā pievienoja arī zelta godalgu. Otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Eliāns Ēdelis un Elvis Arhinovičs.
Dāmām šajā posmā uzvarēja Elēna Rācenāja, bet otro vietu ieņēma Sarma Vēberga.
Veterāniem par posma uzvarētāju kļuva Aleksandrs Žernovojs. Otro vietu izcīnija Egīls Belševics, bet trešo Guntis Ernšteins.

Nākamais VJN kausa posms notiks 12.decembrī, bet jau decembra sākumā visi ceļi vedīs uz Rīgu, kur no 4. līdz 5.decembrim notiks lielākais un prestižākais Latvijas galda hokeja turnīrs "Rīgas kauss", kurš vienlaicīgi ir viens no Pasaules kausa posmiem.


VJN atklātā kausa izcīņas 1.posma kopvērtējums:

1.Rūdolfs Kamzols VJN
2.Alvis Siliņš VJN
3.Eliāns Ēdelis VJN
4.Edžus Kaņeps VJN
5.Aleksandrs Žernovojs VJN
6.Elvijs Siliņš VJN
7.Elvis Arhinovičs VJN
8.Elēna Rācenāja VJN
9.Egīls Belševics ''Melnie Zirdziņi'' (Rīga)
10.Guntis Ernšteins VJN
11.Alens Kalniņš VJN
12.Valts Janvars Jūrkalne
13.Haralds Janvars Jūrkalne
14.Elīss Depše VJN
15.Kaspars Irbe Ventspils GHK
16.Georgijs Semjonovs VJN
17.Sarma Vēberga Ventspils GHK


TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo