• http://www.galdahokejs.lv
 • Mollers
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Meller
 • IZM
 • RD IKSD
 • Nano.lv
 • Fruittella
 • Stiga
 • TabulaRasa
 • Meduskoks
 • mentos
 • 1a.lv
 • Chupachups
 • Bahlsen

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Gatavojamies velna ducim!

Vairs tikai nedaudz vairāk kā divas nedēļas palikušas līdz Latvijas čempionātam galda hokejā OPEN klasē, kurš norisināsies jau 13. reizi! Cerams, velna ducis būs laimīgs skaitlis un Latvijas čempionāts tiks aizvadīts veiksmīgi.

Kā jau ierasts, Latvijas čempionāts labu laiku ir kļuvis par vēl vienu galda hokeja svētku dienu Latvijā. Cik tad mums ir to galda hokeja svētku sezonā? It kā jau vismaz reizi mēnesī,  no septembra līdz maijam, bet vai tā ir? Protams, lieli svētki ir pasaules tūres aizvadīšana – Rīgas kauss, iespējams, turpmāk arī papildus mazais pasaules tūres posms, kuru Latvija šosezon izmantoja pirmo reizi un cerams, tas tiks veiksmīgi turpināts. Vēl arī Baltijas (Latvijas) čempionāts nominācijām un komandām. Pārējie turnīri pēc novērojumiem ir nedaudz iegājuši tādā kā rutīnas stadijā un vairāk vai mazāk nosaka svarīgu lomu izlases dalībnieku noteikšanā startam Pasaules vai Eiropas čempionātā.

Čempionāta aura.

Tā kā esmu spēlējis visos Latvijas čempionātos, tad droši liekot roku uz sirds varu teikt, ka Latvijas čempionāts jau no sākt gala ir bijis kaut kas īpašs, lai arī tajā spēlē vieni un tie paši spēlētāji. Jau pirmais čempionāta laikā gaisā virmoja īpaša aura, no kuras man uznāk patīkama šermuļu plūsma atceroties 13 gadus vecus notikumus vien! Neaudz  vēlāk čempionāts gan apstājās savā izaugsmē, bet sperot pirmos soļos tā reanimēšanai esam ieguvuši vēl vienu turnīru ar īpašu nozīmi sezonas garumā! Lai arī vairums izlases dalībnieku jau ir izkristalizējušies, tas tomēr nemazina čempionāta intrigu. Pavisam noteikti pirms čempionāta vairums spēlētāji aizdomājas par sezonā iespēto un pēkšņi saprot, ka ir gan paveiktas lietas, gan arī tādas, kuras nav izdevušās un izvirza savus mērķus.

Iz vēstures.

Pirmie 5 čempionāti tika aizvadīti Rīgā un līdz pat 4. pēc kārtas nemainīgi tika spēlēts 2 kārtās – ar apļa turnīru un līgām. Tikai sākot ar 5. čempionātu, papildus čempiona noteikšanā talkā nāca izslēgšanas spēles un par pirmo tāda kaluma čempionu kļuva Atis Sīlis. Augšupeja čempionāta rīkošanā sākās ar 6. turnīru pēc kārtas, kad tas pirmo reizi tika aizvadīts Inčukalnā, bet ne jau tas bija galvenais! Arī nākamie 6 čempionāti tika aizvadīti Inčukalnā. Galvenā bija pieeja – turpmāk katram čempionātam tika izveidots savs logo, gādāts par suvenīriem un ērtībām, rezultātus ikreiz var vērot tiešraidē, sacensības sākas ar svinīgu atklāšanu u.t.t. Papildus savu estētiskumu deva arī mājīgais un elegantais Inčukalna tautas nams, kā arī Inčukalna samērā izdevīgā atrašanās vieta. Nu jau otro gadu pēc kārtas Inčukalna tautas nams čempionāta rīkošanā ir kļuvis par šauru un tāpēc galda hokeja saime ir pārcēlusies uz jauno un moderno Inčukalna sporta kompleksu. Ar pirmā reanimētā čempionāta sākumu ir vērojama arī augšupeja Latvijas galda hokejā. Ja pirmajos 5 turnīros vidēji piedalījās 50 dalībnieki (jāpiebilst, ka pirmajos trijos čempionātos bija pat limitēts dalībnieku skaits), tad jau sākot ar 6.čempionātu tika uzstādīts jauns LRT dalībniekus rekords – 83, bet vēl pēc gada tika uzstādīts absolūtais rekords, kurš diezin vai tuvākajā laikā vispār tiks pārspēts – 107!!! Nedaudz vēlāk dalībnieku skaits mazinājās, bet kopumā ņemot pēdējos 6 gados vidēji tas ir bijis solīds – 84 spēlētāji, bet ja mēs rēķinam visu 12 gadus kopā, tad sanāk 70!

Cerams, ka uz vienu no sezonas pašmāju svarīgākajiem turnīriem sabrauks paprāvs pulciņš, lai varētu tā kārtīgi nosvinēt Latvijas čempionātu! Arī visa aizvadītā sezona liecina par tādu kā spēlētāju atsvešināšanos – vidēji LRT ir spēlējuši tikai 62 galda hokejisti, bet pēdējos 2 turnīros pat 54!


Kas šogad kļūs par čempionu?

Šogad par čempionu pavisam noteikti nekļūs Edgars Caics, jo viņš čempionāta laikā atradīsies komandējumā. Līdz ar to par galveno favorītu ir jāuzskata Atis Sīlis. Pēdējos 9 čempionātos par uzvarētājiem 8 reizes ir kļuvuši Edgars Caics (5 reizes) un Atis Sīlis (3 reizes), vien aizpērn ļaujot uzvarēt Jevgēnijam Zaharovam, jo gluži vienkārši abi galvenie favorīti tajā nepiedalījās. Savukārt Jevgēnijs, iespējams, izmantoja vienu no retajām iespējām! Kurš zina, kad vēl abi galvenie favorīti nespēlēs? Tuvākajā laikā kādam citam būs samērā grūti to izdarīt abu BJC Laimīte pārstāvju klātbūtnē! Ir jau arī virkne citu spēlētāju, kuri noteikti alkst to izdarīt. Viens no galvenajiem favorītiem pēdējā laikā vismaz uz kādu godalgu Kārlis Balodis arī nepiedalīsies, tomēr jācer, ka pārējie būs ierindā, kas sola interesantus rezultātus.

Jāpiebilst, ka par Latvijas čempionu ir izdevies kļūt vien 6 cilvēkiem – pie jau pieminētajiem spēlētājiem jāpieskaita arī Raivis Sternāts, Sergejs Mihejevs un Mārtiņš Zirnis, bet medaļniekos izdevies pabūt vēl 7 galda hokeja meistariem.

 

Uzmanību – noderīga informācija un reģistrācija Latvijas čempionāta lapā!

TURNĪRU KALENDĀRS

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KALENDĀRS TABULĀ
RK logo