• http://www.galdahokejs.lv
 • Bahlsen
 • Meduskoks
 • Nano.lv
 • TabulaRasa
 • IZM
 • Chupachups
 • LSFP
 • LPK
 • Meller
 • mentos
 • Stiga
 • Fruittella
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Mollers
 • RD IKSD

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Valmieras Čempionāts 2023


Sestdien, 16. decembrī, Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” notika jubilejas - desmitais
Valmieras čempionāts galda hokejā 2023.

Par godalgām četrās klasēs (Open, Juniori, U-13, Sievietes)
sacentās 16 dalībnieki, galvenokārt, Burtnieku Jauniešu centra un Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pārstāvji. Dalībnieku spēles prasmju līmenis šajās sacensībās ir ļoti atšķirīgs, sākot ar vairākiem Pasaules un Eiropas čempionātu dalībniekiem un medaļniekiem, un beidzot ar iesācējiem, kuri prasmes galda hokejā apgūst tikai pirmo gadu. Galvenais pretendents uz uzvaru kopējā (Open) klasē ir pērna gada Valmieras čempions Regnārs Vazoliņš, kuram 26. vieta Pasaules reitingā (turpmāk PR). Pie reālākajiem godalgu pretendentiem pieskaitāmi arī Sandis Krasts (PR 137.), Roberts Verbičs (PR 222.), Edgars Putniņš (PR 262.) un Jānis Miķelis Bitmanis (PR 271.).

Sacensību pirmajā kārtā dalībnieki izspēlē apļa turnīru, pēc kura 8 labākie sacensības turpina otrajā kārtā - izslēgšanas spēlēs. ¼ finālu spēļu sērijas notiek līdz 3 uzvarām, savukārt spēles par 1.-4. vietu līdz 4 uzvarām.

¼ fināla pirmajā pārī tiekās turnīra pirmās kārtas uzvarētājs Sandis Krasts ar 8. vietas ieguvēju Aleksu Pimenovu (PR 621.) Pirmās spēles ir saspringtas, tomēr sērijā līdz 3 uzvarām ar rezultātu 3:1 (2:1p, 0:2, 4:1, 5:2) pārāks ir Sandis.

¼ fināla otrajā pārī spēlē divi U-13 klases pārstāvji – Roberts Verbičs un Arnis Salmiņš (PR 476.). Pārliecinošs šī pāra favorīts ir Roberts, par ko liecina gan stabils sniegums turnīros pēdējā gada laikā, gan arī Pasaules reitinga 222. vieta. Tomēr par pirmo pārsteigumu šajā čempionātā parūpējas Arnis, pieveicot Robertu sērijā ar 3:1 (4:0, 4:3, 0:1, 6:3)

¼ fināla trešajā pārī tiekās Jānis Miķelis Bitmanis ar Frediju Platonu (PR 496.). Favorīts ir Miķelis, tomēr treniņos progresējošais Fredijs ir spējis sagādāt galvassāpes ne vienam vien favorītam. Šajā pārī ir vajadzīgs maksimālais spēļu skaits, lai noskaidrotu labāko. Sērijā ar 3:2 (2:5, 2:1, 2:0, 1:4, 2:0) uzvar Miķelis.

¼ fināla ceturtajā pārī tiekās šī turnīra favorīts Regnārs Vazoliņš un Edgars Putniņš, kuriem attiecīgi 4. un 5. vieta pēc turnīra pirmās kārtas. Par vēl vienu pārsteigumu šajā čempionātā parūpējas Edgars, kurš sērijā ar 3:1 (3:2, 4:3p, 2:3p, 5:3) piespiež kapitulēt pērnā gada čempionu Regnāru.

Pirmajā ½ finālā tiekās Sandis Krasts un Edgars Putniņš. Lai noskaidrotu finālistu, nepieciešams maksimālais spēļu skaits. Ar 4:3 (5:1, 2:3, 4:5p, 2:0, 3:1, 1:2p, 3:2) sērijā uzvar Sandis.

Otrajā ½ finālā tiekās Jānis Miķelis Bitmanis un Arnis Salmiņš. Arī šeit spēles rit punkts punktā, un Arnis ir tuvu, lai sagādātu vēl vienu pārsteigumu turnīrā, tomēr sērijā ar 4:2 (1:2, 4:1, 2:0, 2:1p, 1:2, 2:1) uzvar vairāk pieredzējušais Miķelis.

Spēļu sērijā par 3. vietu Edgars Putniņš uzvar Arni Salmiņu ar 4:2 (6:7, 2:1, 4:5p, 3:1, 4:2, 3:2). Edgaram šī ir pirmā reize, kad viņš iekļūst Valmieras čempionāta Open klases godalgās, savukārt Arnim pirmo reizi nodrošināts zelts U-13 klasē un bronza Junioru klasē.

Finālā starp Sandi Krastu un Jāni Miķeli Bitmani spēļu sērijā līdz 4 uzvarām pirmajās 3 spēlēs uzvar Sandis. Taču Miķeļa uzvara ceturtajā spēlē ar 3:0 piešķir intrigu fināla turpinājumam. Piektā spēle rit saspringti, rezultāts 1:0 Sanda labā turās visu spēli un, šķiet, Sandim čempiona tituls jau nodrošināts, bet nē, Miķelis 2 sekundes pirms spēles beigu signāla izrauj neizšķirtu, bet pagarinājumā ātri iemet arī izšķirošos vārtus. Emocijas sit augstu vilni - 3:2 sērijā. Sestā spēle sākas ar Sanda gūtajiem 3 vārtiem, uz ko Miķelis spēles beigās spēj atbildēt, gūstot vienus vārtus spēles izskaņā. Sērijā ar 4:2 (3:1, 2:0, 4:3, 0:3, 1:2p, 3:1) uzvar un savu otro Valmieras čempiona titulu Open klasē iegūst Sandis. Savukārt Miķelim pirmo reizi 2. vieta Open klasē un pirmais čempiona tituls Junioru klasē.


Godalgotās vietas pa klasēm.

    Open klase:
        1. Sandis Krasts (Burtnieku JC);
        2. Jānis Miķelis Bitmanis (VJC Vinda);
        3. Edgars Putniņš (VJC Vinda).

    Junioru klase:
        1. Jānis Miķelis Bitmanis (VJC Vinda);
        2. Edgars Putniņš (VJC Vinda);
        3. Arnis Salmiņš (Burtnieku JC).

    U-13 klase:
        1. Arnis Salmiņš (Burtnieku JC);
        2. Roberts Verbičs (Burtnieku JC);
        3. Alekss Pimenovs (Burtnieku JC).

    Sievietes:
        1. Lāsma Bezdelīga (Burtnieku JC).

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo