• http://www.galdahokejs.lv
 • Bahlsen
 • IZM
 • Meduskoks
 • Meller
 • LPK
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Fruittella
 • LSFP
 • Chupachups
 • Nano.lv
 • mentos
 • RD IKSD
 • Mollers
 • Stiga
 • TabulaRasa

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Inčukalna čempionāts 2023

Nedēļas nogalē Inčukalnā tika aizvadīts viens no vecākajiem turnīriem Latvijā – 23.Inčukalna čempionāts galda hokejā.

Nu to jau var uzkatīt par vecāko Latvijas turnīru, kurš tiek aizvadīts bez pārtraukumiem kopš tā dibināšanas! Līdz šim brīdim vecākais turnīrs, kurš tika aizvadīts gadu no gada bija Rīgas kauss, bet Covid-19 pandēmijas dēļ, divus gadus tas tika izlaists.

Latvijas čempionāta priekšvakarā sacensībās piedalījās 32 spēlētāji. Ceturto reizi pēc kārtas par Inčukalna čempionu kļuva Rainers Kalniņš, trešo sudrabu pēc kārtas izcīnīja Toms Baumanis, bet 10. medaļu savam Inčukalna čempionāta medaļu klāstam pievienoja vecmeistars Jānis Kalnevics – šoreiz bronzu!

Dalībnieki sacentās 3 kārtās – grupu turnīrs, spēles līgās un play-off. Pavisam tika sadalīti 6 medaļu komplekti – Open klasē, junioriem, junioriem U-13, sievietēm, juniorēm un debitantiem.

Sacensības sākās ar grupu turnīru, kur lielā mērā nekādu sensāciju nebija, kaut arī tā brieda! Lai iekļūtu 1.līgā, kurā bija paredzētas 18 vietas, vajadzēja ierindoties vismaz 6.vietā.

A grupā pirmie 4 dalībnieki diezgan droši kvalificējās 1.līgai, toties uz 5.un 6.vietu bija veseli 5 dalībnieki. Laimīgās 5. un 6.vietas ar 9 punktiem izcīnīja Markus Ābele un Konstantīns Domeniks Zabello. Ar 8 punktiem finišēja Oskars Smiltenis, kurš galda hokeja prasmes apguva vairāk 10 gadus senā pagātnē vienā laikā ar Raineru Kalniņu, bet 7 punkti Toma Baumaņa māsai Alisei Grīnhofai. Daudz vairāk tika gaidīts no Kārļa Puriņa (tikai 6 punkti).

B grupā par vienīgo īsto intrigu parūpējās Intars Garančs. Vēl pirms pēdējās kārtas nebija īsti skaidrs vai Intars iekļūs 1.līgā, turklāt pēdējā kārtā bija jāspēlē ar vienu no favorītiem Tomu Baumani. Galu galā Intars uzvarēja, bet pēdējo 6.vietu burtiski izrāva Ivars Ķirsis (trenējas no oktobra), kuram pēdējā kārtā izdevās nosargāt neizšķirtu pret tiešo konkurentu Krišjāni Kurzemnieku un aizsūtīt viņu uz 2.līgu.

C grupā tuvu palikšanai 2.līgā bija Elīna Gala (9 punkti). Uzreiz aiz borta palika vēl viens jaunais kluba biedrs Rainers Martužāns (8 punkti).

Līgas. 2.līgā bija ne tikai svarīgi izcīnīt augstāku vietu noslēguma tabulā, bet arī vajadzēja iekļūt vadošajā četriniekā, kuri savā starpā izspēlēja mazo play-off. Ar vienādu punktu skaitu finišēja Krišjānis Kurzemnieks un Rainers Martužāns (abiem 24 punkti). Pie iespējas uzspēlēt izslēgšanas spēles un pakāpties augstāk izmantoja Kārlis Puriņš (18 punkti) un Jānis Markulis (17 punkti).

1.līgā sev vairākus mērķus izvirzīja Rainers Kalniņš – uzvarēt visās spēlēs, iemest vairāk par 100 vārtiem un uzrādīt labāko aizsardzību. Divus no trim mērķiem izdevās izpildīt. Tika iemesta 101 ripa, ielaistas 25 (Jānim Kalnevicam un Sandim Kalniņam 29), tomēr pašā pēdējā kārtā nācās atzīt tuvākā sekotāja Toma Baumaņa minimālu pārsvaru ar 0-1! Bez R.Kalniņa, stabili play-off spēlēm kvalificējās Toms Baumanis, Jānis Kalnevics, Intars Garančs un Sandis Kalniņš. Pārējiem nācās panervozēt. Noslēgumā ar 21 punktu 6. un 7.vietas dalīja Patriks Strods un Roberts Līvmanis. Kā pēdējais vietu izslēgšanas spēlēs ieņēma Mikus Saulītis (20 punkti), kuram, lai to nodrošinātu, nācās uzvarēt pēdējās 3 spēlēs. Līdzīgu scenāriju paveica Mikusa tuvākais sekotājs Haralds Gals, bet ar to nepietika, jo pietrūka 1 punkta tiesa (20 punkti). Kārtīgas ugunskristības 1.līgā piedzīvoja Ivars Ķirsis, kurš spēja izcīnīt 1 punktu.

Mazajā play-off par neiekļūšanu 1.līgā nedaudz reabilitējās Krišjānis Kurzemnieks uzvarot gan 1/2finālu (pret Jāni Markuli), gan finālu pret Kārli Puriņu. Abas sērijas uzvarētas ar 3-1.

Lielais play-off solīja intrigu vismaz 3 pāros. Rainers Kalniņš savu sēriju pret Miku Saulīti noslēdza ar minimālo spēļu skaitu uzvarot ar 4-0 (vienā spēlē bija vajadzīgs pagarinājums). Divās sērijās uzvarētājs noskaidrojās tikai 7. spēlēs. Lai arī par to nekas neliecināja (pēdējā laika Toma progress ir kā uz delnas), tomēr sērijā ar Robertu Līvmani gandrīz tika piedzīvota sensācija. Uzvaras, ieskaitot 6. spēli, izcīnīja vienā pusē stāvošie, tas pirms pēdējās spēles liecināja par sliktu Tomam Baumanim. Spēles gaitā Roberts arī nonāca vadībā ar 2-1, tomēr divi, ar veiksmes palīdzību gūti vārti, ieveda Tomu 1/2finālā. Jau pagajušajā gadā Roberta Līvmaņa 3.vieta tika uzskatīta par pārsteigumu (it sevišķi spēļu prakses trūkuma dēļ). Vēl vienā pārī pieredze ņēma virsroku – Jānis Kalnevics arī ar 4-3 noslēdza savā labā sēriju – šoreiz pret sīksto Patriku Strodu. Vēl vienā pārī gandrīz 2 soļus priekšā savam oponentam bija Intars Garančs (gan sērijas gaitā, gan spēlē), bet sākot ar 3 spēli Sandis Kalniņš spēja visās spēlēs aizķerties – tādā veidā tika izcīnītas 2 uzvaras pagarinājumos. Tomēr, pragmatiskajā 6. spēlē, pašā spēles galotnē, Intars izrāva laimīgu uzvaru ar 1-0!

1/2finālos abi galvenie favorīti ar 4-1 bija pārliecinoši labāki pār saviem oponentiem - Rainers Kalniņš ar šādu rezultātu uzveica Intaru Garanču, bet Toms Baumanis - Jāni Kalnevicu.

Spēlē par bronzu mazliet atkal veiksmīgāks bija pieredzējušākais Jānis Kalnevics izcīnot savu 10. medaļu Inčukalna čempionāta ietvaros, tādējādi neļaujot Intaram Garančam pirmo reizi iegūt kādu no godaldotajām vietām.

Fināls izvērtās par vienu no visneinteresantākajām sērijām – šķiet, Toms jau bija padevies pirms sērijas sākuma. Par to liecina kaut vai kopējā vārtu attiecība pēc pirmajām trim spēlēm – 21:5! Skaidrs, ka Toms var nospēlēt daudz labāk.

Citās nominācijās par uzvarētājiem kļuva – Toms Baumanis (juniori), Rainers Neija (juniori u-13), Elīna Gala (sievietes), Margarita Ābele (juniores) un Rainers Martužāns (debitanti).


Grupas

Līgas

Play-offFOTO


Visas vietas:
1.v.    KALNIŅŠ Rainers
2.v.    BAUMANIS Toms
3.v.    KALNEVICS Jānis
4.v.    GARANČS Intars
5.v.    KALNIŅŠ Sandis
6.v.    STRODS Patriks
7.v.    LĪVMANIS Roberts
8.v.    SAULĪTIS Mikus
9.v.    GALS Haralds
10.v.    LOGINS Rūdolfs
11.v.    NEIJA Rainers
12.v.    KUHAĻSKIS Railends
13.v.    KERNS Roberts
14.v.    GALA Elīna
15.v.    ZABELLO Konstantīns Domeniks
16.v.    ĀBELE Margarita
17.v.    ĀBELE Markuss
18.v.    ĶIRSIS Ivars
19.v.    KURZEMNIEKS Krišjānis
20.v.    PURIŅŠ Kārlis
21.v.    MARTUŽĀNS Rainers
22.v.    MARKULIS Jānis
23.v.    SMILTENIS Oskars
24.v.    ZIĻICKA Anete Keita
25.v.    VESELE Dārta
26.v.    PAVLOVS Artūrs
27.v.    KEIŠS Kristaps
28.v.    GRĪNHOFA Alise
29.v.    ĶIRSE Ilze
30.v.    SAULĪTIS Renārs
31.v.    TŪNS Jēkabs
32.v.    ŠĪRE Dāvis


Sievietes    
1.v.    GALA Elīna
2.v.    ĀBELE Margarita
3.v.    ZIĻICKA Anete Keita
4.v.    VESELE Dārta
5.v.    GRĪNHOFA Alise
6.v.    ĶIRSE Ilze

Juniori    
1.v.    BAUMANIS Toms
2.v.    STRODS Patriks
3.v.    LĪVMANIS Roberts
4.v.    LOGINS Rūdolfs
5.v.    NEIJA Rainers
6.v.    KUHAĻSKIS Railends
7.v.    KERNS Roberts
8.v.    ĀBELE Margarita
9.v.    ĀBELE Markuss
10.v.    ĶIRSIS Ivars
11.v.    KURZEMNIEKS Krišjānis
12.v.    PURIŅŠ Kārlis
13.v.    MARTUŽĀNS Rainers
14.v.    ZIĻICKA Anete Keita
15.v.    VESELE Dārta
16.v.    PAVLOVS Artūrs
17.v.    KEIŠS Kristaps
18.v.    GRĪNHOFA Alise
19.v.    ĶIRSE Ilze
20.v.    SAULĪTIS Renārs
21.v.    TŪNS Jēkabs
    
U-13    
1.v.    NEIJA Rainers
2.v.    PURIŅŠ Kārlis
3.v.    MARTUŽĀNS Rainers
4.v.    ZIĻICKA Anete Keita
5.v.    VESELE Dārta
6.v.    PAVLOVS Artūrs
7.v.    KEIŠS Kristaps
8.v.    GRĪNHOFA Alise
9.v.    ĶIRSE Ilze
10.v.  SAULĪTIS Renārs
    
Debitanti    
1.v.    MARTUŽĀNS Rainers
2.v.    SMILTENIS Oskars
3.v.    ZIĻICKA Anete Keita
4.v.    VESELE Dārta
5.v.    ŠĪRE Dāvis

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo