• http://www.galdahokejs.lv
 • RD IKSD
 • TabulaRasa
 • 1a.lv
 • mentos
 • Mollers
 • Fruittella
 • IZM
 • Chupachups
 • Meller
 • Stiga
 • Nano.lv
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Meduskoks
 • Bahlsen

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Jaunās sezonas aktualitātes


Neaizvadot nevienu vasaras turnīru nopietnākā līmenī Latvijas platuma grādos klusi un mierīgi aizritējusi starpsezona.

Tik pat klusi šķiet notiek gatavošanās jaunajai sezonai! Vai tas ir tikai mānīgs priekšstats, rādīs laiks? Tieši tāpat laiks rādīs kādus sportiskos pārsteigumus un tempus atnesīs jaunā sezona. Neskatoties uz to, ka pērnā sezonas kulminācija bija ar Pasaules čempionātu tās noslēgumā jau tad varēja novērot vairāku 1.līgas līmeņa spēlētāju atsvešināšanos (mazāku turnīru apmeklētību). Gaidāmā sezona no šī aspekta droši vien neatnesīs neko jaunu, jo noslēgumā gaida Eiropas čempionāts, kuram pēc nosaukuma ir zemāks prestižs, līdz ar to arī mazāka iespējamā spēlētāju interese. Arī OPEN spēlētāju individuālie rezultāti Pasaules čempionātā ne par ko labu neliecināja, kaut arī atsevišķos gadījumos ir vērojams neliels pacēlums jauno spēlētāju galā. Toties neliels progress ir vērojams svaigu asiņu pieplūšanā, par ko varam pateikties Latvijas Amatieru Līgai. Amatieru turnīrā un ar profiņu astes galu rūdīti labākie amatieri jau pērnajā sezonā spēja labi turēties pretī vidusslānim un pat atsevišķās spēlēs arī ar augšgalu. Par to var pārliecināties pavērojot pērnās sezonas Latvijas OPEN čempionāta un Latvijas kausa posmu rezultātus, kur labākie amatieri nereti pat ir apsteiguši bieži vien pieredzē bagātākos spēlētājus.

 • Sezonas turnīru grafiks jau vairākus gadus ir ierastais – sezona sākas ar 2 turnīriem Inčukalnā, pēc kā uz vienu posmu ieskrien Ventspilī, taduz 4 turnīriem nobāzējas Rīgā un visbeidzot sezona tiek noslēgta Inčukalnā ar visiem iespējamajiem Latvijas čempionātiem. Vienīgā izmaiņa gaidāmajā sezonā būs tā, ka Latvijas kausa un Latvijas Amatieru Līgas izskaņa būs Jēkabpilī!

 • Aprīlī, kad norisināsies nomināciju čempionāts kalendārā, nav paredzēts reitinga turnīrs, toties jau tradicionāli Latvijas GHF piedāvās ar speciāli īrētu autobusu doties uz Pasaules tūres (PT) posmu Tallinā, kas šajā sezonā ieguvis 2.līmeņa kategoriju!

 • Kalendārs katru gadu tiek veidots ar kaut kādu loģiku – ar daudz maz līdzīgu atpūtas brīdi starp Latvijas reitinga turnīriem
  (LRT), tomēr pēdējos gados ir nācies arī pakļauties ITHF prasībām un pielāgoties Pasaules tūrei. Arī mums pašiem ir vairāki turnīri, kuri tradicionāli noris konkrētā mēnesī un vienā un tajā pašā nedēļas nogalē un tāpēc kalendāru ar katru gadu nākas ar vien grūtāk sastādīt. Ja ņemtu vērā visus PT posmus, tad katru mēnesi nemaz nevarētu ielikt pa 1 sacensībām tā, lai tās nesakristu ar LRT. 2019./20.gadu sezonā vienlaicīgi ar citiem PT posmiem pie mums notiks veseli 4 valsts mēroga sacensības!

 • Amatieri Tā pat kā pērn amatieriem būs 6 posmi, no kuriem 4 ies ieskaitē. Četri posmi noritēs vienlaicīgi ar Latvijas kausu, bet vēl divi no posmiem tāpat kā 2018./19.gadu sezonā pārklāsies ar komandu čempionātu un otrs notiks Latvijas OPEN čempionāta ietvaros (šķiet, ka šis bija visai interesants variants, kad amatieri uzsāka čempionātu ar kvalifikāciju, kā arī labākajiem bija iespēja pamatturnīru uzsākt uz vienas līnijas ar pārējiem – ar iespēju iekļūt kaut vai 1.līgā. Jāatzīst, ka labākie amatieri nospēlēja atzīstami - labākais no viņiem ierindojās 50.vietā 101 dalībnieka konkurencē!
 • Jaunā galda hokeja versija. Jauno sezonu būtu jāturpina ar jauno galda hokeja spēles modeli, kurš pēc būtības krasi neatšķiras no Stigas PLAY-OFF versijas, bet tā kā pašlaik federācija ievēro taupības režīmu, tad lietas notiks sekojoši – septembrī 1.LK un LAL posmā Inčukalnā tiks spēlēts ar vecajiem galdiem. Iespēju uzspēlēt uz jaunajiem galdiem iegūs tie, kuri LK kvalificēsies 1.līgai (visdrīzāk tie būs 20 labākie spēlētāji), Oktobrī uz PT posmu Latvia OPEN Inčukalnā tiks dota zaļā gaisma un uz jaunās versijas varēs spēlēt visi. Ja pērn Latvia OPEN notika atsevišķs turnīrs amatieriem, tad šogad amatieri varēs spēlēt kopējā konkurencē. Novembrī 2.LK un LAL posmā Ventspilī atkal atgriezīsimies pie 1.posma varianta! Sekojošajā Sarauj pasākumā, protams, tiks piebeigti vecie galdi. Visbeidzot ar Rīgas kausu, kurš notiks novembra un decembra mijā spēlēsim ar jauno versiju un sezonas turpinājumā pie vecajiem galdiem neatgriezīsimies!

 • Izmaiņas inventāra konstrukcijā. Galvenās izmaiņas jaunajā Stigas versijā ir vārtu konstrukcija un ripa. Ja vārtu konstrukcijas izmaiņa (padziļināta vārtu aizmugurējā daļa), pēc testēšanas, šķiet, lielu rezonansi nebūs radījusi, tad ripas uzbūve varētu piedzīvot lielāku revolūciju. Arī pēc jaunās ripas testēšanas pa ausu galam bija dzirdēts, ka pārāk liela atšķirība neesot un ka pie visa jaunā var pierast, tomēr ripas uzbūve un svara izmaiņas dara uzmanīgu – jaunajai ripas versijas ir krasi noapaļotākas malas salīdzinot ar veco versiju, kā arī tā ir kļuvusi jūtami smagāka. Nevar zināt kurš un cik ātri pieradīs tieši pie šīm galda hokeja inventāra izmaiņām, jo ripa ir viens no galvenajiem spēles aspektiem. Turklāt, ripa jau nu pavisam noteikti nebija tā inventāra sastāvdaļa, kura prasīja izmaiņas, drīzāk otrādāk – galda hokeja sabiedrība drīzāk būtu priecīgāka par citu 2 daudz svarīgāku elementu uzlabošanu – laukuma virsmas izlīdzināšanu bez tā saucamajām trepēm un nemitīgo zobratu izkrišanu!
  Ja sezonas sākumu neizdosies par visiem 100% uzsākt ar jauno galdu versiju, tad jaunās ripas, kas ir daudz svarīgāk, testēsim jau ar pirmo turnīru!
 • Amatieru pārejas. Šī jau būs piektā, jubilejas amatieru līgas sezona. Arī amatieru maču izspēles principi un noteikumi par amatieru statusu nestāv uz vietas, tāpat kā attīstās citas ar galda hokeju saistītās lietas. Sasniedzot konkrētu attīstības līmeni nākas izskatīt katra spēlētāja statusu. Uz doto brīdi amatieru statuss paredz, ka par tādu drīkst saukties spēlētājs, kurš kādā no turnīriem pēc Pasaules reitinga mērauklas spēj iegūt 200 punktus uz mazāk, bet līdz ko spēlētājs iegūst 201 un vairāk punktus, tā viņš nākamajā sezonā automātiski zaudē amatiera statusu. Spēlētājs amatiera zaudējot amatiera statusu nākamajā sezonā tiks paaugstināts uz profesionāļiem (cik lielā mērā par tādu var saukties galda hokejists). Tomēr Latvijas GHF ir tiesības katru gadījumu izskatīt atsevišķi un 2019./20.gadu sezonā no amatieriem uz profesionāļiem tiek pārcelti sekojoši galda hokejisti: Kristers Lubāns (labākais turnīrs 434 punkti), Jānis Lurins (356 punkti), Rūdolfs Pilāns (351 punkts), Ritvars Felkers(324 punkti), Railends Kuhaļskis (319 punkti), Ģirts Grigorjevs (308 punkti), Rihards Mazitāns (283 punkti), Inese Faļkenšteina (266 punkti), Krišs Skujenieks (256 punkti) Marks Dzenis (249 punkti), Renārs Zabarovskis (205 punkti), Zigmārs Šmits (201 punkts) un ar speciālo lēmumu Markuss Ābele (191 punkts). Tieši ar speciālo lēmumu tiesības spēlēt AL uz nākamo sezonu saglabāja Matejs Zirnis, Ēriks Zaics un Gustavs Keisters(visiem pa 203 punktiem), kā arī Rodrigo Iga(201 punkts).

 • Sarauj. Lai arī Latvijas skolēnu turnīra formāts neparedz sacensties līdz uzvarētāja noteikšanai, tas tomēr ir apmeklētākais galda hokeja pasākums Latvijā. Tieši tāpat kā katram turnīram ir sava nozīme, tā arī Sarauj pasākums nes savu būtību. Šogad pasākums plānojās būt vēl iespaidīgāks – tiks izīrēta visa zāle (pērn tikai puse no Skonto halles), uzaicinātas daudz vairākas sporta veidu federācijas un reklāma būs vēl apjomīgāka, līdz ar to gaidāms vēl lielāks bērnu pieplūdums. Un tāpēc, izmantojot iespēju, gribu jau laicīgi lūgt galda hokeja pazinējiem, spēlētājiem, kluba vadītājiem un citām ar galda hokeju saistītām personām palīdzību šī pasākuma organizēšanā. Federācija, protams, nevar maksāt nedz tūkstošus, nedz simtus katram pasākumā iesaistītajam palīgam, tomēr gluži par velti arī neprasa to darīt! Potenciālajiem palīgiem vajadzētu saprast, ka vienu reizi gadā Latvijas GHF lūdz palīdzību pusi no dienas veltīt sava sporta veida attīstībai. Nepieciešamās prasmes būtu – mācēt rakstīt un aizpildīt sacensību tabulu un nedaudz komunicēt ar bērniem. Šim pasākumam ir arī savi plusi, kurus kluba vadītāji var apspriest ar pasākuma organizētājiem (arī ar šī teksta autoru). Pieminēšanas vērts ir fakts, ka pagājušajā gadā ar 25 grupu vadītājiem bija par maz, jo vienā brīdī lielā bērnu pieplūduma dēļ bija jāiepauzē, kā rezultātā iestājās dīkstāve. Bet grupu vadītāji nav vienīgie organizatoriskās grupas pārstāvji, vēl ir arī citi štata vienības pārstāvji. Tie, kuri jau ir darbojušies šajā pasākumā un droši zina, ka varēs palīdzēt, jau laicīgi dodiet ziņu.

Šīs, iespējams, nebija pēdējās ziņas, jo vēl kaut kas var mainīties par ko arī ziņosim nākošajā reizē!


TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo